FTK

FASTRACK SIGNING

FasTrack SigningVai jūs kādreiz prātojat, ko domā jūsu mazulis? Kamēr mūsu bērni vēl ir tikai zīdaiņi, mēs saprotam, ka viņi spēj komunicēt jau pirms apgūst runas prasmes. Mūsu programma FasTrack® Signing palīdzēs jums bez satraukuma izprast, ko bērns cenšas pateikt. Mūsu programmā jūs apgūsiet metodi, kas palīdzēs bērnam izteikt viņa domas un vajadzības, iepazīstot pasauli sev apkārt. Bērns šajā pieredzē var dalīties arī ar jums.

FasTrack SigningMūsu programmas FasTrack Signing nodarbībās jūs mācāties kopā ar citiem vecākiem un bērniem. Šāda atbalstoša kopiena nodrošina jautru vidi, kurā kopīgi mācīties un augt. Iknedēļas, vienu stundu ilgstošā programmas FasTrack Signing nodarbībā, bērni paplašinās savu vārdu krājumu ar dziesmām, kustībām un radošām rotaļām. Vecāki pievienosies citiem pieaugušajiem un apgūs izklaidējošas komunikācijas veidus.

Programma FasTrack zīmju valoda ir paredzēta visiem bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 2 gadiem, jo mēs orientējamies uz viņu stipro pušu pilnveidošanu, nodrošinot viņiem veiksmīgu agrīno mācību sākumu.

Mūsu pētījumi liecina, ka, tiklīdz bērni ir gatavi runāt, mūsu programmā iesaistītie bērni izrunās vairāk vārdu nekā tie, kuri nav apmeklējuši nodarbību FasTrack Signing. Papidus tam, Jūs atklāsiet, ka radītā ciešā saikne ar bērnu ir nenovērtējama.

FasTrack Signing Research

Nacionālais pētījums par bērniem, kuri apgūst zīmju valodu
Ārstes Mišela Entonija (Michelle Anthony) un Reina Linderte (Reyna Lindert) ir veikušas progresīvu pētījumu par ieguvumiem, ko sniedz zīmju valodas mācīšana bērniem. Pētījumā tika konstatēts, ka tā labvēlīgi ietekmē saziņu agrīnā vecumā, kā arī runas attīstību. Pētījums aptvēra vairāk nekā 200 ģimenes ASV, kurās ir 6 līdz 19 mēnešus veci bērni, un tajā tika iekļauti gan šķērsgriezuma, gan garengriezuma dati. Visas pētījumā iesaistītās ģimenes piedalījās programmā FasTrack Signing (sākotnēji Signing Smart (Atjautīgā zīmju valoda)) vismaz 8 nedēļas. Dati tika apkopoti 9 mēnešos.

Rezultāti
Salīdzinot ar attīstības normām, programmā FasTrack Signing iesaistītie bērni bija pilnveidojuši savas valodas un saziņas prasmes:

  • vidusmēra bērns 8 mēnešu vecumā vēl nevar izrunāt vārdus, turpretī programmā FasTrack Signing iesaistīts vidusmēra bērns 8 mēnešu vecumā ir apguvis 5 zīmes un var izrunāt 1 vārdu;
  • vidusmēra bērns 12 mēnešu vecumā var izrunāt 3–5 vārdus, turpretī programmā FasTrack Signing iesaistīts vidusmēra bērns 12 mēnešu vecumā ir apguvis 25 zīmes un var izrunāt 16 vārdus;
  • vidusmēra bērns 18 mēnešu vecumā var izrunāt 10-50 vārdus, turpretī programmā FasTrack Signing iesaistīts vidusmēra bērns 18 mēnešu vecumā ir apguvis 79 zīmes un var izrunāt 105 vārdus;
  • vidusmēra bērns 20 mēnešu vecumā sāk salikt kopā vārdus īsos teikumos (piem., „Tē-ta, bumba”) — programmā FasTrack Signing iesaistīts vidusmēra bērns 11–14 mēnešu vecumā sāk salikt kopā zīmes un vārdus, veidojot īsus teikumus.

Šie rezultāti parāda, ka programma FasTrack Signing veicina gan vispārējās saziņas, gan runas prasmes dzirdīgu zīdaiņu un bērnu vidū.

FasTrack Signing

Sāciet sarunāties ar mazuli jau tagad!
Sazinieties ar tuvāko apmācību vietu, lai uzzinātu par programmas pieejamību!