FTK

Latvijā pirmie ‘’FasTrack Fundamentals’’ programmas absoventi sagatavoti skolai un dzīvei

Š.g. 16.jūnijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ASV vēstniecības Džona F. Kenedija lasītavā norisinājās “FasTracKids Latvia” Ķīpsalas demo centra audzēkņu sezonas noslēguma pasākums. Tika godināti Latvijā pirmie divgadīgās “FasTrack Fundamentals” attīstības programmas absoventi, kā arī “FasTrack Tots”, “FasTrack Fundamentals” un “FasTrack English” programmu audzēkņi. Divu gadu laikā, ‘’FasTrack Fundamentals’’ programmu ietvaros 8 (trīs līdz septiņugadīgi) bērni attīstīja … Continue reading

Š.g. 16.jūnijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas ASV vēstniecības Džona F. Kenedija lasītavā norisinājās “FasTracKids Latvia” Ķīpsalas demo centra audzēkņu sezonas noslēguma pasākums. Tika godināti Latvijā pirmie divgadīgās “FasTrack Fundamentals” attīstības programmas absoventi, kā arī “FasTrack Tots”, “FasTrack Fundamentals” un “FasTrack English” programmu audzēkņi.

Divu gadu laikā, ‘’FasTrack Fundamentals’’ programmu ietvaros 8 (trīs līdz septiņugadīgi) bērni attīstīja nozīmīgākās prasmes, kas nepieciešamas veiksmīgām skolas un dzīves gaitām – radošumu, komunikāciju, sadarbību, pašapziņu un kritisko domāšanu. Šīs prasmes tika nostiprinātas iegūstot zināšanas 12 mācību moduļos – bioloģijā, ekonomikā, dabas zinātnēs, tehnoloģijās, ekonomikā, komunikācijā, astronomijā un citos.

‘’FasTracKids Latvia’’ Ķīpsalas demo centrā mācības turpina audzēkņi ’FasTrack Tots’’, ‘’FasTrack Fundamentals’’ un ‘’FasTrack English’’ programmās. Attīstības programmas pieejamas bērniem latviešu, krievu un angļu valodās. Pasākuma laikā bērni, vecāki un pasniedzēji pauda gandarījumu par paveikto un dalījās savās atziņās un sasniegumos ‘’FasTracKids Int.’’ programmu ietvaros. Vecāki uzsvēra, ka bērni ar lielu prieku dodas uz nodarbībām un mājās turpina stāstīt un veikt eksperimentus, kas saistīti ar noteikto tēmu, bērni kļuvuši drosmīgāki, atraisītāki un draudzīgāki. Būtiski pieaudzis vārdu krājums, izpratne par procesiem dabā un sadzīvē. Vērojot video filmas par audzēkņu sasniegumiem, pasākuma dalībnieki ieguva pārliecinājās par bērnu daudzpusību un talantiem.

‘’FasTracKids Latvia’’ rūpējas, lai šis attīstības programmas ir pieejamas ģimenēm laikā, kad visplašāk ir atvērts ‘’iespēju logs’’ un bērni ir gatavi izziņas procesam. Hārvardas Universitātes Bērna attīstības centra pētījums* liecina, ka laiks, kad jāapgūst prasme mācīties, ir agrā bērnībā, jo šajā laikā veidojas smadzeņu nervu savienojumi, emocionālā un sociālā inteliģence. ‘’FasTracKids’’ jaunatklāj ceļu kā bērni mācās. Attīstību programmas ietvaros tiek izmantota starptautiski patentēta ‘’Zig zag’’ metode, multisenosora mācību pieeju un mūsdienīgas digitālās tehnoloģijas.

Pateicamies ASV Vēstniecībai Latvijā par atbalstu un iedvesmu turpmākai bērnu attīstībai.

*Hārvardas Universitātes Bērna attīstības centrs: https://developingchild.harvard.edu/inbrief-series/

 Par FasTracKids:

“FasTracKids Latvia” pārstāv starptautiski atzītu, daudzpusīgu, multisensoru un interaktīvu ‘’FasTracKids Int.’’ (ASV) agrīnās attīstības programmu klāstu bērniem no 6 mēnešiem līdz 8 gadiem. Balstoties uz zinātniskiem pētījumiem un 20 gadu darba praksi vairāk kā 270 mācību centros katru gadu mācās 120 000 bērni, 56 valstīs, 24 valodās. Latvijā ‘’FasTracKids Int.’’ programmas pieejamas visiem Jelgavas un Gulbenes pilsētas sešgadniekiem ar pašvaldības atbalstu, kā arī Liepājā, Jēkabpilī ar daļēju pašvaldības atbalstu, bet ar ģimeņu finansējumu Daugavpilī un Rīgā.

”FasTracKids” programmas nodrošina labus un pamatoti pārbaudāmus bērnu daudzpusīgas attīstības rezultātus. Šis agrīnā vecumā iegūtais zināšanu un prasmju pamats ir būtisks ne tikai kā sagatavošanās skolai, bet visai dzīvei, jo attīsta līderismu un vēlmi mācīties visa mūža garumā. “FasTracKids” multisensorā, interaktīvā un uz bērniem orientētā mācību pieredze iesaista bērnus un vecākus attīstības procesā pateicoties detālai mācību metodikai un starptautiski sertificētiem pasniedzējiem.


Comments are closed.